Léto je období školních prázdnin a dovolených a v červenci a v srpnu je také ideální čas na pobyt v přírodě ve větším http://www.rozhlas.cz/strednicechy/aktualne/_zprava/zricenou-trojskou-lavku-nahradil-privoz-kapitani-se-potykaji-s-vetsim-proudem-i-melcinami–1777170 rozsahu, než jsme zvyklí v průběhu kalendářního roku. Můžeme se slunit a opalovat, koupat se na přehradách či v řekách a pochutnávat si na čerstvém ovoci, co se právě urodilo v ovocných sadech. O prázdninách míváme také tendence vycestovat do zahraničí a užít si dovolenou u moře, zvláště pak proto, že to máme k moři dost daleko, a že je to spíše vzdálená exotika, nežli běžná každodenní rutina.
Existují však místa, která i v tuzemsku naplní očekávání rekreantů na zajímavý pobyt. Kromě horských masivů Krkonoš a Jizerských hor, Lužických hor či Jeseníků jsou to také Jižní Čechy.
Jihočeskému regionu vévodí České Budějovice. Osloví vás nejen svými památkami v historickém jádru, ale také překrásnou přírodou v bezprostřední okolí. Nachází se ve velmi strategické pozici vůči nejkrásnějším částem tohoto regionu, a tak se vyplácí zajistit si týdenní pobyt v penzionech České Budějovice https://www.penzionurudolfa.cz/ a vypravovat se odtud na jednodenní výlety.
Vltava, Malše a Lužnice – okolí Českých Budějovic je protkáno sítí turistických cest a cyklotras, z nichž mnohé vedou podél či napříč nejvýznamnějších říčních toků tohoto regionu. Všechny tři řeky se mohou pochlubit překrásnou přírodou a romantickými zákoutími, jaké jinde v Evropě neobjevíte. Zejména Vltava a Lužnice patří k nejoblíbenějším řekám tuzemských vodáků a na Vltavu se těší i zájemci ze zahraničí, například z Rakouska.
Blanský les – nejvyšší horou tohoto pohoří je Kleť, která tvoří dominantu vzdáleného horizontu při pohledu směrem na jihozápad od jihočeské metropole. Kdo z vás Kleť dosud nenavštívil a chystá se na Českobudějovicko vypravit, neměl by si tuto báječnou příležitost nechat ujít. Pohled z rozhledny za slunečného počasí stojí za tu námahu.